Mesto Truskavets je mesto významné v regióne Ľvov na Ukrajine. Nachádza sa na úpätí Ukrajinských Karpát, v nadmorskej výške 400 m, 84 km južne od Ľvova, 9 km od mesta Drohobych. Od 19. storočia je známe svojimi liečivými prameňmi a rehabilitačnými centrami. Trvalá populácia je cca. 30 000 obyvateľov. Počet turistov v rezorte je v priemere 13 000 ľudí mesačne. Truskavets je útulná a ekologicky čistá oblasť. Mesto má bohaté pramene podzemných minerálnych vôd aj ložiská "horského vosku"  - nazývaného ozokerit. Je to kúpeľné mesto podobné ako keď si predstavíte Bardejovské kúpele. V meste Truskavets sú krásne parky, múzeá, historické kostoly, taktiež početné kaviarne, reštaurácie, detské ihriská.

Rekreačný komplex “Oskar” s delfínmi v tomto meste  je jedinou inštitúciou tohto druhu na západnej Ukrajine. Oficiálne bol otvorený 31. októbra 2015 a napriek svojej krátkej existencii sa delfinárium stalo špičkou vo širokom okolí práve kvôli vysokej úrovni služieb, ktoré ponúka a vysokej odbornej úrovni práce s delfínmi.

Delfinárium Oscar v meste Truskavets dosiahlo i medzinárodnej úrovne, pretože je neustále navštevované cudzincami. A často prídu na dokončenie úplných kurzov terapeutických tried s delfínmi. Najviac zahraničných návstevníkov je z Poľska odkiaľ k nám prichádzajú celé skupiny. Mnoho klientov máme aj z Bieloruska, Kazachstanu, Litvy, Rumunska, Číny a Japonska.
https://en.wikipedia.org/wiki/Truskavets