Čo je vlastne delfinoterapia
Liečba delfínmi je jedným z najviac netradičných liečebných postupov založená na komunikácii ľudí s delfínmi. Táto metóda liečby pochádza z 80-tych rokov dvadsiateho storočia. Liečba delfínmi je metóda známa po celom svete na rehabilitáciu detí a dospelých s fyzickými a psychickými problémami. Liečba spája fyziologické a duševné účinky, ktoré sú možné len vďaka biologickej jedinečnosti a spoločenskej schopnosti, týchto krásnych a inteligentných zvierat. Dnes sa táto metóda aktívne používa v psychoterapii na prevenciu a liečbu somatických a psycho-neurologických porúch. Vedci sa domnievajú, že delfíny sú zo zvierat  "najlepšími" lekármi pre človeka. Pomáhajú stabilizovať psycho-emocionálny stav človeka, psychický stres, rozvíjať reč u detí atď. Delfíny interagujú s pacientmi, zachytia ich emocionálny a fyzický stav.
Dospelí a deti sa cítia isto a  bezpečne v prítomnosti delfínov.
Jedinečný ultrazvuk delfínov, emitovaný biologickým sonarom, má pozitívny vplyv na ľudské telo na akéjkoľvek úrovni (fyzickej, psychickej, emocionálnej, duševnej ...)
Moderné lekárske štúdie potvrdzujú, že v dôsledku priameho kontaktu s ľuďmi, aktívnej stimulácie mozgovej kôry s príslušným pozitívnym účinkom (rehabilitácia tela, úľava od stresu a potlačené depresívne stavy) je výsledok po týchto terapiách preukázateľný a merateľný lekárskymi metódami.

Indikácie pre liečbu delfínoterapiami sú:

- detská mozgová obrna,
- detský autizmus a všetky diagnózy autistického spektra
- udržanie mentálneho a psycho-rečového vývoja u detí
- poruchy pozornosti a hyperaktivita,
- poruchy správania a emócie u dospelých a detí
- Downov syndróm,
- poruchy traumatického stresu,
- psychosomatické poruchy všeobecnej povahy
A iné.

Cvičenia a pobyt s delfínmi pomáhajú zvyšovať sebavedomie, rozvíjajú komunikačné zručnosti, zlepšujú interakciu zmyslových orgánov, rozvíjajú emocionálne a behaviorálne sféry, rozvíjajú funkčnosť pohybového aparátu.

Аko dôsledok delfinoterapií sa prejavujú pozitívne zmeny v činnosti nervového, kardiovaskulárneho, imunitného a iných systémov ľudského tela.

Skúsení odborníci delfinoterapeuti v delfináriu "Oscar" vám pomôžu touto terapiou rozvíjať psychomotorické funkcie, znížiť neurotické a vegetatívno-cievne reakcie, zmierniť chronickú bolesť, rozvíjať sociálne zručnosti, znižovať mimovoľné pohyby, kŕče, a jednoducho usporiadať nezabudnuteľnú dovolenku a relaxáciu. Je potrebné poznamenať, že od 23. mája 2016 v nákladoch delfína sedenie pre deti  a dospelých navyše táto služba zahŕňa lekársku masáž.


Ako celá terapeutická hodina prebieha:

Kurz terapie delfínmi pre deti sa spravidla uskutočňuje v tejto postupnosti:

1. Príprava - delfinoterapeut sa stretne s rodičmi, študuje históriu a jednotlivé charakteristiky dieťaťa, tvorí stratégie
2. Prvý kontakt  - dieťa sprevádzané špecialistom je na platforme, kde nastáva prvý kontakt s delfínom.
3. Game block - vyvinutý herný program využívajúci prvky arteterapie a rozprávkovej terapie.
4. Vodný blok - Keď je dieťa pripravené na bližší kontakt s delfínom, môže plávať a hrať sa s delfínom podľa jeho fyzických a komunikačných schopností, za spolupráce a prítomnosti delfinoterapeuta a psychológa.
Po ukončení terapie vo vode  nasleduje 25 minútová masáž  od fyzioterapeuta.

Delfinárium  “Oscar”:
Delfinárium zamestnáva skúsených špecialistov a  terapeutov - psychológov s dlhoročnou praxou v tejto oblasti.
Kvalifikovaní odborníci sa zúčastňujú lekárskych konferencií a monitorujú účinky delfínoterapie na zdravie dospelých a detí.