Mesto Truskavets je mesto v├Żznamn├ę v regi├│ne ─Żvov na Ukrajine. Nach├ídza sa na ├║p├Ąt├ş Ukrajinsk├Żch Karp├ít, v nadmorskej v├Ż┼íke 400 m, 84 km ju┼żne od ─Żvova, 9 km od mesta Drohobych. Od 19. storo─Źia je zn├íme svojimi lie─Źiv├Żmi prame┼łmi a rehabilita─Źn├Żmi centrami. Trval├í popul├ícia je cca. 30 000 obyvate─żov. Po─Źet turistov v rezorte je v priemere 13 000 ─żud├ş mesa─Źne. Truskavets je ├║tuln├í a ekologicky ─Źist├í oblas┼ą. Mesto m├í bohat├ę pramene podzemn├Żch miner├ílnych v├┤d aj lo┼żisk├í "horsk├ęho vosku" — naz├Żvan├ęho ozokerit. Je to k├║pe─żn├ę mesto podobn├ę ako ke─Ć si predstav├şte Bardejovsk├ę k├║pele. V meste Truskavets s├║ kr├ísne parky, m├║ze├í, historick├ę kostoly, taktie┼ż po─Źetn├ę kaviarne, re┼ítaur├ície, detsk├ę ihrisk├í.

Rekrea─Źn├Ż komplex “Oskar” s delf├şnmi v tomto meste  je jedinou in┼ítit├║ciou tohto druhu na z├ípadnej Ukrajine. Ofici├ílne bol otvoren├Ż 31. okt├│bra 2015 a napriek svojej kr├ítkej existencii sa delfin├írium stalo ┼ípi─Źkou vo ┼íirokom okol├ş pr├íve kv├┤li vysokej urovni slu┼żieb, ktor├ę pon├║ka a vysokej odbornej ├║rovni pr├íce s delf├şnmi.
 
Delfin├írium Oscar v meste Truskavets dosiahlo i medzin├írodnej ├║rovne, preto┼że je neust├íle nav┼ítevovan├ę cudzincami. A ─Źasto pr├şdu na dokon─Źenie ├║pln├Żch kurzov terapeutick├Żch tried s delf├şnmi. Najviac zahrani─Źn├Żch n├ívstevn├şkov je z Po─żska odkia─ż k n├ím prich├ídzaj├║ cel├ę skupiny. Mnoho klientov m├íme aj z   Bieloruska, Kazachstanu, Litvy, Rumunska, ─î├şny a Japonska.

 

mapa